Strona główna

5 prostych trików, które ułatwią Ci poranne bieganie

Codzienne obowiązki sprawiają, że musimy szukać czasu dla siebie w różnych momentach dnia. Jeśli jesteś dopiero na początku swojej biegowej drogi mam dla Ciebie parę trików, które pomogą Ci rano wstać i wykonać najbardziej motywującą czynność całego dnia. Podczas gdy inni dopiero będą się budzić Ty będziesz już naładowany pozytywną energią!

 

1. Uszykuj rzeczy do biegania przed spaniem.

Nie będziesz tracić czasu na ich szukanie rano. Pamiętaj nie ma nic gorszego rano jak problem ze znalezieniem ulubionego komina lub brakującej skarpetki. 

 

0 %

2. Połóż budzik tak by nie dało się go wyłączyć bez wstania z łóżka.

Niewątpliwie największym wrogiem porannego wstawania jest drzemka. To ona ścina z nóg i zamyka nam oczy. Nie daj się jej! Po wyłączeniu alarmu najlepiej zmień pomieszczenie na takie bez łóżka- jeszcze bardziej zmusisz mózg do odrzucenia myśli o drzemce.

20 %

3. Zrelaksuj się przed snem.

Wyciszony i spokojny zaśniesz szybciej i będziesz spał głębiej. Wyłącz wszystkie ekrany 15 min przed pójściem spać. Możesz wypić napar Rooibos, który ze względu na śladowe ilości kofeiny i teiny idealnie nadaje się do picia przed snem. Napar ten posiada mnóstwo innych dobrych właściwości o których dowiesz się niedługo na blogu. Pamiętaj by pójść spać około 22. Długość snu ma ogromne znaczenie (sen nie powinien być krótszy niż 6-7 godzin). 

40 %

4. Weź szybki prysznic.

Z pewnością nic tak nie pobudza rano jak kontakt z wodą. Pamiętaj, że twój organizm przez kilka godzin nie przyjmował żadnych płynów. Praktycznie każdy z nas poci się podczas snu. 

Woda nie musi być lodowata (chyba że jesteś morsem). Na początek pobudzi Cię sam jej dotyk.

60 %

5. Zjedz coś lekkiego. Nawodnij organizm.

Przed Tobą trening. Spalisz na nim trochę kalorii. Warto rano je uzupełnić. Lekko strawne śniadanie pozwoli Ci bez wątpienia wskoczyć na większe obroty. Do śniadania pamiętaj o nawodnieniu. Może to być zwykła woda. Kawa jeśli potrzebujesz pobudzenia. Rooibos, który zawiera masę przeciwutleniaczy lub herbata.

80 %

Brawo! Twój pasek przygotowania wyświetla 100%. Teraz pozostaje tylko czerpać energie z porannej aktywności.

Podaj dalej, zainspiruj kogoś:

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *