Strona główna

Każda rzeka ma gdzieś swój początek. Czyli Wygórowany na start.

Cześć kochani. Witam Was bardzo serdecznie. Jest to pierwszy artykuł na blogu, w którym chciałbym Wam przybliżyć co na nim znajdziecie, jakie treści będą się pojawiać i jak często. Głównym celem prezentowanych treści jest zarażenie pasją do biegania jak największej liczby osób. Naturalnie chciałbym też podzielić się z Wami drogą którą dążę do startu w dwóch biegach ultra na przełomie lipca (Górnośląski Festiwal Biegów Górskich)
i sierpnia (ULTRA Mazury) 2021.

By uporządkować pojawianie się wpisów na blogu pojawi się harmonogram. Przede wszystkim będziecie mogli szybko sprawdzić kiedy pojawi się coś nowego.

Poniżej znajdziecie listę wszystkich tematów, które chciałbym poruszyć
w kolejnych artykułach. Naturalnie mogą się one rozwijać oraz tworzyć nowe wątki.

Lista wątków

 1. Główny wątek to oczywiście przygotowanie do biegów ultra. Moje testy, spostrzeżenia, próby treningowe, same treningi. Oprócz tego ciekawostki biegowe i z życia codziennego.
 2. Kolejny równie ważny wątek to rozpoczęcie przygody z bieganiem. Jak to było ze mną? co pomogło? co przeszkadzało? jak ja poradziłem sobie ze wszystkimi przeciwnościami? Mam nadzieję, że pomogę Wam
  w podjęciu decyzji o rozpoczęciu przygody z bieganiem.
  W przeciwieństwie do mnie możecie popełnić mniej błędów na początku przygody.
  W tych artykułach chciałbym zamieszczać nie tylko moje doświadczenia, ale też spostrzeżenia innych biegaczy, tak by jeszcze bardziej przedstawić Wam szerokie spojrzenie na ten aspekt.
 3. Niewątpliwie sporo miejsca chciałbym poświęcić na zdrowe odżywianie. Ci, którzy znają mnie bezpośrednio wiedzą ile przeznaczam czasu na jedzenie i jak jest ono dla mnie ważne.  Postaram się znaleźć sposób na zastąpienie chemicznych wspomagaczy biegowych (odżywki, izo, gotowe preparaty, itp.) naturalnymi odpowiednikami.
  • Soki, soki i jeszcze raz kiszonki. To im poświęcę lwią część całego działu ze zdrowym jedzeniem.
  • Podejmiemy próbę stworzenia własnej grupy przepisów na zdrowe soki i kiszonki. Chciałbym je robić razem z Wami i razem z Wami je testować.
 4. W związku z tym, że bieganie to też starty w zawodach, nie zabraknie recenzji z udziału w mniejszych lub  większych imprezach sportowych. Ze względu na fakt obecnych obostrzeń może być ich stosunkowo mało.
 5. Recenzje książek o bieganiu. Pozycji o tej tematyce przybywa na naszym rynku. Chciałbym podzielić się z Wami moimi spostrzeżeniami na temat wybranych pozycji. Z pewnością pomoże to Wam w większym bądź mniejszym stopniu w podjęciu decyzji o zakupie danej książki.
 6. Praktyczne recenzje sprzętu jaki używam podczas treningu. Co pomaga? W jaki sposób pomaga? I jak w rezultacie przy tym nie zbankrutować.

Różnorodność artykułów wynika bez wątpienia z chęci nie kopiowania standardu blogu biegowego w którym oprócz suchych relacji z identycznych treningów nie ma nic innego do przekazania.

Razem z Wami chcę poszerzać wiedzę na temat odżywiania i doboru ćwiczeń uzupełniających naszą aktywność. Ważnym aspektem dla mnie jest ich późniejsze przetestowanie. Pokaże Wam jak rozwijać Naszą pasję
w duchu oszczędności i rozwagi w wydawaniu pieniędzy.
Pamiętajcie – zegarek/bluza/buty z pewnością same nie pobiegną 🙂 Chcę postawić na jakość artykułów, by każdy z nich mógł być oparty na konkretnej wartości dodanej.

Na zakończenie serdecznie zachęcam Was do pozostawienia po sobie śladu. Komentarz pod artykułem lub postem na facebooku i polubienie pod zdjęciem mile widziane. Będzie to dla mnie niewątpliwie ogromna dawka motywacji do pracy. Chciałbym też prosić Was o udostępnianie strony na swoich tablicach. Mały gest z Waszej strony sprawi, że będę mieć szansę dotrzeć dalej. Za wszelkie wsparcie na starcie dziękuję 🙂

Podaj dalej, zainspiruj kogoś:

9 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *